Premier Justin Trudeau namawia dzieci do szczepienia, zwracając się do  z nimi bezpośrednio (nie po  raz pierwszy już) podczas konferencji prasowej w środę.

„Chcę zakończyć dzisiaj, ponownie zwracając się bezpośrednio z dziećmi” – powiedział. „Proszę zapytajcie rodziców, czy możecie się zaszczepić. Zaszczepienie chroni ciebie, chroni twoją rodzinę, chroni dziadków, chroni osoby wrażliwe.”

Trudeau powiedział, że 45 procent dzieci w wieku od 5 do 11 lat zostało zaszczepionych w całym kraju i „musimy uzyskać więcej”.

Szczepionki wykazały ograniczoną i słabnącą skuteczność w powstrzymywaniu transmisji, zwłaszcza w przypadku wysoce zmutowanego wariantu Omicron, a COVID-19 poważnie nie   zagraża dzieciom.

Na przykład dane z Quebecu podają, że 0,0 procent wszystkich zgonów miało miejsce w wieku poniżej 20 lat.

W Ontario zgłoszono osiem zgonów osób poniżej 20 roku życia z łącznej liczby 10445 zgonów, co stanowi 0,00076% wszystkich zgonów. Zgony liczone jako spowodowane przez COVID-19 zwykle mają również współwystępującą lub wcześniejszą chorobę. Na przykład w Quebecu 97,8 procent zgonów uznanych za COVID -19 dotyczyło osób, które miały inną chorobę.

 

Nasz komentarz:

Dlaczego premier zwraca się do dzieci?!