fot ucc.ca

39-letni mężczyzna został aresztowany w związku z dochodzeniem w sprawie przestępstwa z nienawiści w sprawie ponownego już wandalizmu w ukraińskiej piekarni w Etobicoke w ciągu ostatniego miesiąca.

Pierwszy incydent miał miejsce między  7 lutego a   8 lutego. Policja poinformowała, że ​​mężczyzna  rzekomo namalował sprayem antyukraińskie hasła na  muralu. powodując szkody o wartości około 25 000 dol. Baner piekarni „Ramię w ramię  z Ukrainą”, który został wywieszony jako wyraz poparcia dla kraju, został również upstrzony obraźliwymi słowami.

Ponad trzy tygodnie później, wieczorem 26 lutego, ten sam mężczyzna  oderwał fragmenty transparentu. Policja poinformowała, że ​​mężczyzna wrócił ponownie dwa dni później 28 lutego i   oblał czarną farbą transparent.

Poniżej kontynuacja tekstu

Czwarty incydent miał miejsce w zeszły piątek wieczorem, kiedy mężczyzna wszedł na parking piekarni i  rzucił słoikami w ścianę.

Dwa dni później, w niedzielny wieczór, ktoś przyszedł  z kijem hokejowym, który wydawał się mieć przymocowane ostrze i  przeciął transparent w kilku częściach.

W środę po południu policja ogłosiła, że ​​podejrzany zidentyfikowany jako mieszkaniec Toronto, Andrey Malyshev, został aresztowany .

„Po konsultacji z wyspecjalizowaną jednostką ds. przestępstw z nienawiści incydenty te są traktowane jako motywowane nienawiścią” – poinformowała policja.