China Post testuje całą zagraniczną pocztę pod kątem Covid-19. Listy i paczki zostaną zatrzymane w celu przetestowania  i zwolnione w ciągu 14 do 20 godzin w zależności od wyniku negatywnego

W zawiadomieniu opublikowanym na swoim oficjalnym koncie WeChat w poniedziałek, China Post poinformowała, że przeprowadza testy kwasu nukleinowego dla zagranicznej poczty i paczek, aby zapobiec możliwości zarażenia ludzi przez koronawirusa przez skażone przedmioty.
Tao Mu z China Post w Hohhot w Mongolii Wewnętrznej powiedział państwowemu nadawcy CCTV, że poczta zostanie dostarczona w ciągu 14 do 20 godzin od negatywnego wyniku testu. W ostatnich tygodniach region północny zgłosił dziesiątki przypadków Covid-19
„Po dezynfekcji i pozostawieniu paczki na 24 godziny za zgodą odbiorcy otworzymy paczkę i przeprowadzimy testy Covid-19 – powiedział Tao.

W dzielnicy Luohu w Shenzhen poczta wstrzymała dostawy od drzwi do drzwi. Utworzono kilka scentralizowanych punktów odbioru, w których odbiorcy muszą w razie potrzeby przesłać swoje dane osobowe za pomocą kodu QR w celu śledzenia w przyszłości.

Shenzhen zgłosiło 30 nowych lokalnie potwierdzonych przypadków i 26 importowanych przypadków.
A 15 z 34 prowincji i gmin w Chinach zgłosiło lokalnie potwierdzone przypadki, od północno-wschodniej prowincji Heilongjiang do południowo-zachodniej prowincji Yunnan.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Spośród importowanych przypadków 53 zarejestrowano w południowej prowincji Guangdong, przy czym większość pochodziła z Hongkongu.

 

Za South China Morning Post