Kanada zajęła piąte miejsce na świecie w rankingu Workwear Guru pod względem najlepszych warunków pracy dla pracowników budowlanych. Podczas tworzenia listy brane były pod uwagę takie czynniki jak średnia pensja, koszty utrzymania i bezpieczeństwo. Przed Kanadą uplasowały się Szwajcaria, Wielka Brytania, Belgi i Stany Zjednoczone.

Kanadyjscy pracownicy sektora budowlanego zarabiają 55 927 dol., co plasuje ich na trzecim miejscu w świecie, za osobami pracującymi w Szwajcarii (średnie zarobki to 79 159 dol.) i Wielkiej Brytanii (57 957 dol.). Najmniej zarabiają budowlańcy w Uzbekistanie – tylko 875 dol.

Jeśli chodzi o koszty utrzymania w Kanadzie, na które wiele osób narzeka, to z analizy Workwear Guru wynika, że jest tu i tak lepiej niż Szwajcarii, Singapurze czy Danii.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Według prognoz twórców rankingu w 2023 roku sektor budowlany ma być warty 10,5 biliona dolarów. Będzie zatrudniać ponad 220 milionów ludzi na całym świecie, co ma stanowić nawet 7 proc. globalnego zatrudnienia.

Workwear Guru podaje, że w kanadyjskim sektorze budowlanym pracuje ponad 1,4 miliona osób. Sektor ten generuje dochód ponad 141 miliarda dol. rocznie.