Policja z Toronto bada sprawę czterech kradzieży samochodów dokonanych z bronią w ręku, do których doszło w Scarborough w ciągu zaledwie dwóch godzin. Zdaniem śledczych incydenty są powiązane.

Pierwsza kradzież miała miejsce około 11:44 w środę w nocy, w rejonie McLevin Avenue i Greenspire Road. Policja podała, że właściciel był na swoim podjeździe koło samochodu, gdy podszedł do niego mężczyzna z bronią i zażądał oddania samochodu. Nie osiągnął jednak zamierzonego celu i uciekł.

Pięć minut później policja odebrała zgłoszenie o kradzieży w okolicy Morningside i Sheppard. Ofiara siedziała w samochodzie przed swoim domem. Złodziej zagroził jej bronią. Odjechał skradzionym autem.

Do trzeciej kradzieży doszło o 12:32 w nocy w czwartek przy Kennedy Road i Glamorgan Avenue. Właściciel parkował swój samochód, gdy złodziej podszedł i wyjął broń. Ofiara oddała pojazd.

Po 45 minutach, o godzinie 1:15, służby policyjne wezwano w okolicę Pharmacy i McNicoll. W tym przypadku właściciel auta był na swoim podjeździe i nie oddał samochodu złodziejowi z bronią. Podejrzany uciekł.

W żadnym z incydentów nikt nie został ranny.