Uniwersytet  McMaster w Hamilton po raz pierwszy w historii zorganizował w poniedziałek oddzielną  ceremonię ukończenia szkoły dla “studentów identyfikujących się jako czarni”.

Ceremonia była oddzielona od głównych uroczystości  McMaster, a czarni studenci mogli w niej uczestniczyć na zasadzie dobrowolności.

Według uniwersytetu,  ceremonia zgromadziła „studentów, rodziny, przyjaciół, wykładowców i partnerów społecznych”, aby uczcić czarnych studentów, którzy są częścią rocznika 2022.

McMaster przyznał również szereg nagród   „uczniom identyfikującym się jako osoby czarnoskóre”.

Kierownik uniwersyteckiego Centrum Sukcesu Czarnych Studentów, Faith Ogunkoya powiedziała CBC, że ceremonia miała „w dużym stopniu złagodzić izolację społeczną, która ma miejsce, gdy czujesz się mniejszością – w przeważnie białej instytucji”.

Uniwersytet   zatrudnił niedawno  „zastępcę rektora ds. sprawiedliwości społecznej”, a także 20 nowych czarnych profesorów.

McMaster University nie jest pierwszą kanadyjską szkołą wyższą, która organizuje ceremonię ukończenia szkoły dla czarnoskórych studentów. Specjalna ceremonia ukończenia studiów poświęcona czarnym studentom odbyła się również na Uniwersytecie w Toronto w 2017 roku.

 

Zapraszamy do wspierania naszej działalności poprzez dotacje oraz odwiedzenia naszych stron na Facebooku i w Youtube