Minister edukacji Nowego Brunszwiku, Dominic Cardy, jest oburzony po tym, jak Air Canada w weekend odwołała poniedziałkowy lot do Reginy, którym pan minister miał polecieć w towarzystwie czterech innych urzędników na doroczne spotkanie Rady Ministrów Edukacji. Cardy w serii komentarzy na twitterze zarzucił linii brak kompetencji. Dodał, że Kanada powinna poważnie przemyśleć deregulację linii lotniczych.

Po komentarzach ministra na twitterze rozgorzała debata. Niektórzy sugerowi, by minister, zamiast uczestniczyć osobiście w spotkaniu w Reginie, dołączył do niego przez Zoom i w ten sposób zaoszczędził pieniądze podatników.

Cardy odparł, że nie prowadzi rady, a „niekompetentne i rozpieszczone linie lotnicze”, które biorą pieniądze za usługi, co do których wiedzą, że nie będą w stanie ich świadczyć, mogą dopuszczać się oszustwa.

Inny użytkownik zasugerował, że minister mógł sprawdzić ofertę innych przewoźników, na co Cardy odpowiedział, że przeszło mu to przez myśl i dziękuje za profesjonalną radę. Wtedy ktoś wytknął mu bezczelność.