Tamara Lich pozostanie w więzieniu

OTTAWA – Tamara Lich, współorganizatorka „Freedom Convoy”, została pozbawiona możliwości zwolnienia za kaucją i pozostanie w areszcie, czekając na proces w sprawie zarzutów kryminalnych związanych z protestem w Ottawie.
Sędzia Pokoju Paul Harris powiedział w piątek, że obrona Lich nie dowiodła, że ​​można jej zaufać, że nie popełni ponownie przestępstwa po tym, jak w zeszłym tygodniu została oskarżona o naruszenie warunków zwolnienia za kaucją. Jej prawnik, Lawrence Greenspon, powiedział, że Lich jestb„rozczarowana” decyzją i obiecał złożyć wniosek do Sądu Najwyższego w Ontario o ponowne rozpatrzenie kaucji w nadziei na odwołanie się od decyzji Harrisa.

Lich została aresztowana w zeszłym miesiącu i oskarżona o złamanie warunku, który zabrania jej komunikowania się z dziesięcioma osobami związanymi z „Konwojem Wolności”  z wyjątkiem w obecności ich radcy prawnego –

W czerwcu Lich wzięła udział w gali w Toronto, gdzie odebrała „Nagrodę Wolności” i została sfotografowana z Tomem Marazzo, rzecznikiem protestu.

Na wtorkowym przesłuchaniu w sprawie kaucji, prokurator odtworzył nagranie wideo pokazujące, jak Lich krótko rozmawia z Marazzo po przemówieniu akceptacyjnym.

Detektyw z Ottawy Chris Benson zeznał również, że Lich siedziała na gali przy tym samym stole co Marazzo.

Greenspon argumentował, że jeśli był jakiś kontakt między Lichem i Marazzo, to był on krótki, i zasugerował, że Lich nie naruszyła warunków jej zwolnienia za kaucją, ponieważ prawnicy reprezentujący ją w procesie cywilnym byli na tym wydarzeniu.

Harris powiedział w swoim orzeczeniu, że obrona nie przedstawiła żadnych dowodów na to, że prawnik Lich był obecny przy stole lub na nagraniu.