Ontario przedłuży program płatnych zwolnień chorobowych do 31 marca 2023 roku. W ramach programu pracownikowi przysługują trzy dni płatnego zwolnienia chorobowego. Początkowo miało to obowiązywać do końca lipca.

W oświadczeniu prasowym rząd poinformował, że uprawnieni pracownicy w dalszym ciągu będą mogli otrzymać do 200 dolarów dziennie w przypadku, gdy będą musieli wykonać test na COVID-19, zaszczepić się, poddać izolacji lub sprawować opiekę nad członkiem rodziny, który chorują na COVID.

Program uruchomiono w kwietniu 2021 roku z myślą o powstrzymywaniu transmisji koronawirusa. W pierwotnym zamyśle miał trwać pół roku, ale kilka razy przedłużany. W dalszym ciągu pozostaje tymczasowy. W grudniu minister pracy, Monte McNaughton, mówił, że program będzie utrzymywany tak długo, jak długo koronawirus pozostanie z nami.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Rzecznik prasowy ministerstwa pracy nie wyjaśnił, czy program będzie kontynuowany po ogłoszeniu końca pandemii oraz czy środki na niego są przewidywane w przyszłorocznym budżecie.