Pub na Wyspie Księcia Edwarda usunął zdjęcia premiera Justina Trudeau ze swoich postów w mediach społecznościowych po otrzymaniu lawiny pełnych nienawiści komentarzy i telefonów.

Trudeau w w zeszłym tygodniu podczas krótkiego postoju na wyspie zjadł lunch w pubie Lone Oak w Charlottetown

Właściciele, obsługa i klienci robili sobie zdjęcia z premierem. Pub opublikował je później  na swoich platformach społecznościowych.

Jared Murphy, współwłaściciel i dyrektor generalny Lone Oak Brewing Company, powiedział, że  w ciągu kilku godzin otrzymali tysiące komentarzy,  setki prywatnych wiadomości, telefonów i wszystkie te komentarze było wyjątkowo negatywnych, wulgarnych,  a nawet  seksualizujących personel.

Poseł z Malpeque, Heath MacDonald, powiedział, że celem wizyty premiera w pubie była pomoc małej firmie. „To nie było nic politycznego, to była wizyta w restauracji i okazja do zaprezentowania się premierowi”.

Murphy twierdzi, że negatywne komentarze nie miały jeszcze większego wpływu na jego biznes. Jedynie garstka ludzi, którzy w przeszłości wspierali pub, oświadczyła, że więcej ich stopa tam już nie stanie. Martwi się jednak kampanią internetową mającą na celu obniżenie oceny pubu.

za cbc