W ciągu miesiąca Trudeau zużył wystarczającą ilość paliwa, aby napędzić okazały konwój ciężarówek – czytamy w National Post.
Odrzutowiec wożący Justina Trudeau wyemitował w lipcu  około 85,8 ton gazów cieplarnianych do atmosfery ziemskiej. Średnia roczna kanadyjska przypadająca na obywatela wynosi 4,1 tony

Miesiąc gorączkowych podróży odrzutowcem premiera Justina Trudeau pochłonął mniej więcej tyle paliw kopalnych, by zasilić sporych rozmiarów konwój ciężarówek.

Jak wyliczył Bryan Passifiume z National Post, tylko przez 11 dni lipca Trudeau nie podróżował na pokładzie oficjalnego rządowego odrzutowca.

W 20 podróżach — z których prawie wszystkie były w celu pokazania się na zdjęciach — Trudeau przeleciał 26 238 kilometrów. Obejmowało to 5500-kilometrowy lot w celu spędzenia sześciu godzin na Calgary Stampede oraz 62-kilometrowy lot między Penticton i Kelowna, aby uniknąć korków w godzinach szczytu.

Wszystkie loty odbyły się na pokładzie CC-144 Challenger, prywatnego odrzutowca Bombardiera, który jest najmniejszym samolotem RCAF używanym zwykle do transportu VIP-ów. Na dłuższe podróże premier zabierze przebudowany były samolot pasażerski  CC-150 Polaris.

Według własnych statystyk Bombardiera dotyczących średniego spalania paliwa, nawet gdyby loty Challengera odbywały się przy maksymalnej wydajności paliwowej, zużyłyby co najmniej 33 310 litrów paliwa Jet A-1. To mniej więcej tyle paliwa, żeby napełnić całą cysternę lub duży basen na podwórku. Chociaż paliwo do silników odrzutowych nie jest wymienne z benzyną, może być używane do napędzania silników wysokoprężnych.