Klienci korzystający z kas samoobsługowych w kilku sklepach należących do Loblaw w Ontario będą proszeni są o zeskanowanie paragonów przy wyjściu ze sklepu. Jest to nowy pilotażowy projekt mający na celu ograniczenie kradzieży artykułów spożywczych – twierdzi firma.

W oświadczeniu dla CP24.com rzecznik Loblaw potwierdził, że skanery paragonów zostały zainstalowane w czterech sklepach w prowincji: Windsor, Woodstock, Oakville i Georgetown.

„Przestępczość zorganizowana w handlu detalicznym w całej branży to bardzo poważny problem, który tylko się pogłębia. Ma to wpływ na ceny i bezpieczeństwo. Aby chronić klientów i współpracowników, zawsze szukamy różnych sposobów powstrzymania tej kradzieży. Ten pilotaż jest częścią tych wysiłków” – oznajmił rzecznik w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Loblaw spotkała się z negatywną reakcją. Klienci w mediach społecznościowych sprzeciwiali się tej decyzji, publikując zdjęcia tabliczek, które pojawiły się w sklepach ostrzegających klientów o kontroli paragonów.

„Ciężko pracujemy, aby zrównoważyć potrzebę zwiększonego bezpieczeństwa, zachowując jednocześnie przyjazną i wygodną obsługę klienta” – powiedział rzecznik Loblaw o nowych skanerach paragonów.

„Z radością przyjmujemy uwagi naszych klientów i jak zawsze doceniamy ich zrozumienie”.