Były nauczyciel z Dufferin-Peel Catholic School Board, który pozostaje anonimowy, opowiada, że kuratorium forsuje „antyrasistowską agendę” i poparcie dla ideologii LGBT posługując się cytatami z Biblii i nauczania Papieża Franciszka. Dodaje, że inni nauczyciele obawiają się mówić, co o tym myślą, ponieważ mogliby kogoś urazić, co doprowadziłoby do ich zawieszenia. W ten sposób nauczanie Kościoła Katolickiego jest przeinaczane i uciszane.

Nauczyciel powiedział, że szkoły należące do DPCSB zaczęły rozwieszać plakaty promujące akceptację świeckiej ideologii przy pomocy cytatów z Pisma Świętego i słów Papieża. Twierdzą przy tym, że promują po prostu nauczanie katolickie o tym, że Bóg kocha wszystkich.

Jest więc plakat z fragmentem Psalmu 139: „Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie” na tle kolorów tęczy. Na innym wymieniono różne „fobie” i „-izmy”, m.in. „transfobię”, „homofobię” i „kolonializm”. Pod spodem znalazło się stwierdzenie, że sprawiedliwość wymaga, by je nazywać. Dalej pojawia się cytat z nauczania Papieża Franciszka o tym, że musimy zwalczać wszelkie formy rasizmu, nietolerancji i instrumentalnego traktowania istoty ludzkiej. Na kolejnym plakacie napisane jest, że „jesteś przyjmowany, słyszany, szanowany, ważny, kochany i święty”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Na pierwszy rzut oka te przesłania są właściwe i mówią, że Bóg wszystkich kocha, ale tu chodzi o to, co nie jest powiedziane i nie jest zrobione”, podkreśla nauczyciel. „Plakaty nie pokazują całego kontekstu, a to jest problematyczne”. Tłumaczy, że plakaty bezpośrednio nie promują homoseksualnego czy transseksualnego stylu życia, ale aprobują grzesznika nie potępiając jego grzechu. To tworzy atmosferę, w której nauczyciele i uczniowie boją się mówić o prawdach wiary.

„Tak, Bóg kocha wszystkich, ale dalej mówi: Idź i nie grzesz więcej”, zauważa nauczyciel. Przypomina przy tym, że Kodeks Praw Człowieka jasno stwierdza, iż kontekst i zamiar są nieistotne, jeśli ktoś czuje się obrażony. Dlatego nauczyciele w prosty sposób mogą być zawieszeni tylko za to, że mówią o doktrynie katolickiej. „Tak powstaje atmosfera strachu i tak zawsze działa polityka genderyzmu. Celem jest poróżnienie ludzi i wywołanie chaosu, przedstawienie czego, co jest prawdą w pokrętny sposób, by przeforsować swoją agendę”.