Pracownicy oświaty w Ontario,  jak opiekunowie, wychowawcy przedszkolni i pracownicy administracji szkolnej, opowiedzieli się w 96,5% za strajkiem, poinformował w poniedziałek Kanadyjski Związek Pracowników Publicznych .

Laura Walton , przewodnicząca Rady Związków Rady Szkolnej CUPE w Ontario, powiedziała, że ​​zespół negocjacyjny może teraz wrócić do stołu z jasnym wskazaniem poziomu poparcia, jakie członkowie mają dla propozycji CUPE.

„(Przesłanie jest takie, że) cięcia w edukacji są nie do przyjęcia, że ​​pilnie potrzebna jest większa liczba pracowników edukacyjnych na pierwszej linii, aby uczniowie odnieśli sukces i nadszedł czas na znaczącą podwyżkę dla nas, najniżej opłacanych pracowników edukacyjnych, którzy zarabiają średnio 39 000 dol. rocznie ”, powiedziała na konferencji prasowej.

„Nikt nie chce strajkować, zwłaszcza najniżej opłacani pracownicy oświaty w Ontario, ale pracownicy oświaty powiedzieli bardzo wyraźnie, że jeśli  rząd nam nie ustąpi, jesteśmy gotowi zastrajkować o kontrakt, który jest dobry dla studentów, rodzin i pracowników ”.

Ontario proponuje 2-procentową podwyżkę

 

Minister edukacji Stephen Lecce powiedział, że wyniki nie są zaskakujące, „Ponieważ CUPE posuwa się  w kierunku strajku, który krzywdzi dzieci i zakłóca życie rodzin – pozostawiając rozsądną ofertę, która chroni również najbardziej hojne świadczenia i plan emerytalny w kraju – będziemy nadal negocjować, aby upewnić się, że dzieci zostaną w szkole bez przerw aż do czerwca”

Rząd zaoferował podwyżki w wysokości dwóch procent rocznie dla pracowników zarabiających mniej niż 40 000 dolarów i 1,25 procent dla wszystkich pozostałych pracowników, podczas gdy CUPE oczekuje rocznych podwyżek w wysokości 11,7 procent.

 

CUPE prosi również o pięć dodatkowych płatnych dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, 30 minut płatnego czasu przygotowawczego każdego dnia oraz zwiększenie wynagrodzenia za nadgodziny z mnożnika 1,5 do 2.