Policja w Toronto aresztowała mężczyznę podejrzanego o napaść w piątek rano na starszą kobietę w centrum miasta. W rezultacie incydentu kobieta zmarła.

Funkcjonariusze przybyli w okolice Yonge Street i King Street około godziny 11:40 20 stycznia w odpowiedzi na doniesienia o napaści mężczyzny na kobietę.

Podejrzany, który został opisany jako 40-letni mężczyzna, z rudymi włosami splecionymi z tyłu, brodą i szczupłą sylwetką, został aresztowany około godziny 14:00, poiunformnowała na Twitterze torontońska policja

Na konferencji prasowej insp. Craig Young powiedział, że podejrzany popchnął kobietę, która miała co najmniej 70 lat, donosi Toronto Star . Kobieta została uznana za zmarłą na miejscu zdarzenia.

Policja powiedziała, że ​​podejrzany uciekł z miejsca zdarzenia ale później został aresztowany w pobliżu Yonge Street i Richmond Street.

Young powiedział, że policja czeka na wyniki sekcji zwłok przed zakwalifikowaniem incydentu jako zabójstwa , a podejrzanemu postawiono na razie obecnie zarzut napaści.