Kanada ma obecnie 400 zgłoszonych zgonów i ponad 10 000 poważnych obrażeń po otrzymaniu szczepionki przeciwko COVID-19, ale Health Canada nadal ma zaufanie do szczepionek w celu zwalczania mutacji koronawirusa.

„Dowody pokazują, że korzyści ze szczepionek przeciwko COVID-19 nadal przewyższają ryzyko związane z tą chorobą”, stwierdza Health Canada w swojej nowej aktualizacji dotyczącej wypadków niepożądanych. „Health Canada, Agencja Zdrowia Publicznego Kanady (PHAC), prowincje i terytoria oraz producenci nadal ściśle monitorują bezpieczeństwo szczepionek przeciwko COVID-19”. – dodaje ministerstwo.

Health Canada przyznaje, że Stany Zjednoczone badają obecnie, czy osoby w wieku powyżej 65 lat mogą być narażone na potencjalnie wyższe ryzyko udaru po szczepieniu.

„Health Canada i PHAC są świadome raportu opublikowanego w piątek 13 stycznia 2023 r . przez Centers for Disease Control and Prevention (CDC) oraz US Food and Drug Administration (FDA) na temat ustaleń z Vaccine Safety Datalink”,   „Ten wstępny sygnał  skłonił do dodatkowego zbadania, czy istnieją obawy dotyczące bezpieczeństwa   biwalentnej szczepionki Pfizer-BioNTech przeciwko COVID-19 a udarem niedokrwiennym u osób w wieku 65 lat i starszych”. Kanadyjczycy mogą również śledzić aktualne dane na stronie internetowej  health-infobase.canada.ca , która została zaktualizowana w piątek i  pokazuje, że w porównaniu z 95 565 309 podanymi szczepionkami zgłoszono 53 064 sytuacji niepożądanych, z których 10 519 uznano za „poważne”.

Health Canada uważa, że ​​„chociaż te (400) zgonów miało miejsce po zaszczepieniu szczepionką COVID-19, niekoniecznie są one związane ze szczepionką”.

Tymczasem znany miliarder Elon Musk ujawniał, że on sam i bliskie mu osoby doznały niepożądanych reakcji po szczepionce.

 

Tymczasem w rozmowie z EpochTV Brianne Dressen, szefowa React19,  stwierdziła, że osoby poszkodowane w wyniku szczepionek przeciwko COVID-19 bardzo potrzebują wsparcia ze strony rodziny i przyjaciół, React19 jest organizacją non-profit , której celem jest zapewnienie takiego wsparcia.

Osoby, które doświadczyły działań niepożądanych po szczepieniu, w dużej mierze odkryły , że pracownicy służby zdrowia — zwłaszcza na początku kampanii masowych szczepień — odmawiają uznania, że ​​szczepionki powodują problemy, potęgując ich trudności.  Sama Dressen doznała niepożądanej reakcji po otrzymaniu szczepionki COVID-19 firmy AstraZeneca. Przez wiele miesięcy różni lekarze mówili jej, że jej stan jest związany z lękiem, ale psychiatra powiedział, że to nieprawda. Amerykańskie Narodowe Instytuty Zdrowia ostatecznie zgodziły się ją leczyć po zdiagnozowaniu urazu poszczepiennego.

Chociaż pełny zakres obrażeń poszczepiennych nie jest znany, Dressen szacuje, że wielu Amerykanów zna kogoś, kto na nie cierpiał. Proste zadania, takie jak sprawdzanie z tą osobą, aby zobaczyć, jak sobie radzi, mogą mieć znaczenie, powiedziała. Wśród ofiar szczepionek było kilkadziesiąt samobójstw, a inni rozważają odebranie sobie życia, powiedział Dressen. Opowiedziała o jednej kobiecie, która miała męża i dorosłe dzieci, z których wszystkie ją porzuciły. „Więc poszła i znalazła sposób, aby to zrobić. Zostało to usankcjonowane przez rząd kanadyjski. I tak  zakończyła swoje życie”.

Poszkodowani przez szczepionkę muszą wiedzieć, że nie są jedynymi, którzy osiągnęli  punkt krytyczny.