Polska Press zamknęła z końcem roku kilkadziesiąt swoich lokalnych tygodników. Redakcje przeniosły się do internetu.

Wydająca jeszcze niedawno ponad 100 tygodników lokalnych Polska Press Grupa w ubiegłym roku miała ich już 94, a wraz z końcem 2022 roku zamknęła kilkadziesiąt z nich. Z powodu trudnej sytuacji na rynku problemy mają również mali, niezależni wydawcy. W ostatnich miesiącach z rynku zniknęło kilka niezależnych tygodników z tradycjami, jak choćby „Czas Chojnic”, „Gazeta Jędrzejowska”, a ostatnio wydawane od 65 lat „Nowiny Jeleniogórskie”. Do internetu przeszły m.in. „Fakty Jasielskie”, „Nowiny Podlaskie”, „Panorama Kłodzka” czy „Nowiny Sokólskie”.

Wcześniej Burda Media Polska zamknęła  kilkanaście drukowanych magazynów i znacznie zredukowała zatrudnienie.   Z rynku zniknęły papierowe wydania dwutygodnika “Party”, miesięczników “Claudia”, “Dobre Rady” “Burda Style” i “Sielskie Życie” oraz pozostałych tytułów z segmentów: poradniki, ogród, kulinaria, crafting i true stories. Ostatnie ich wydania ukazały się w grudniu.

Burda w styczniu ub. roku zdecydowała się zamknąć  “Focus”, “Focus Historia”, “Focus Coaching” oraz magazyny “Elle Man” i “Samo Zdrowie”.