Europejska polityk, który w zeszłym roku w ostrych słowach skrytykowała premiera Justina Trudeau na forum Parlamentu Europejskiego, zapowiedziała podróż do Kanady, aby spotkać się z ludźmi, których uważa za najodważniejszych na świecie.

Niemiecka eurodeputowana Christine Anderson zarezerwowała w lutym miejsca spotkań w Albercie, Quebecu i Ontario, ponieważ, jak mówi, polubiła Kanadyjczyków od czasu, gdy zobaczyła ich opór wobec totalitarnego reżimu w ich kraju.

„Kanadyjscy kierowcy ciężarówek po prostu powstali” – powiedziała w piątkowym wywiadzie dla Rebel News. „Po prostu powiedzieli:„ Nie, nie zamierzamy tego tolerować. Będziemy walczyć o […] naszą wolność”. To wymaga dużo odwagi. Byłam pod wrażeniem tego.

Poniżej kontynuacja tekstu

Trasa spotkań Anderson rozpoczyna się 18 lutego w Calgary i obejmuje Toronto, Whitby i Montreal.

W marcu ubiegłego roku Anderson zwróciła na siebie uwagę międzynarodowych mediów, kiedy ostro skrytykowała Trudeau podczas jego wizyty w Parlamencie Unii Europejskiej.

Anderson powiedziała, że Trudeau jest hańbą dla jakiejkolwiek demokracji.

„Byłoby bardziej odpowiednie, gdyby pan Trudeau […] zwrócił się do tej Izby zgodnie z artykułem 144, artykułem, który został specjalnie zaprojektowany do debaty na temat łamania praw człowieka, demokracji i rządów prawa, co najwyraźniej ma miejsce w tym przypadku Panie Trudeau.

Na początku tego miesiąca Anderson  przemawiała telefonicznie podczas protestu przed College of Psychologists of Ontario. Anderson powiedziała, że ​​solidaryzuje się z protestującymi, aby wesprzeć kanadyjskiego psychologa Jordana Petersona, którego licencja na praktykowanie zawodu była zagrożona przez uczelnię w związku z jego wystąpieniami w mediach społecznościowych.

Za True North