Kanadyjski uczeń szkoły średniej Josh Alexander został w poniedziałek rano aresztowany i oskarżony  w swojej szkole za uczęszczanie na zajęcia.

„Właśnie zostałem aresztowany i oskarżony w mojej katolickiej szkole średniej za uczęszczanie na zajęcia po tym, jak zostałem wykluczony za  przestrzegania moich przekonań religijnych” – napisał  na Twitterze Alexander .

Alexander zaprotestował w zeszłym roku w swojej katolickiej szkole St. Joseph’s, przeciwko zezwalaniu mężczyznom zdezorientowanym płciowo na korzystanie z toalet dla dziewcząt, a następnie został zawieszony. Jego poniedziałkowy tweet zawierał zdjęcie, na którym stoi przed szkołą i jest aresztowany przez funkcjonariuszy policji prowincji Ontario.

„Zostałem dzisiaj aresztowany i oskarżony o wtargnięcie” – powiedział Alexander w rozmowie z LifeSiteNews. „Wybrałem uczęszczanie do szkoły pomimo bezprawnego nakazu który mi tego zabrania. Z całym szacunkiem odrzuciłem wiele próśb o opuszczenie klasy”.

„Cała klasa została zwolniona do domu podczas gdy personel zajmował się moją sytuacją” – kontynuował chłopiec. „Wkrótce potem przyjechała policja prowincji Ontario i poprosiła mnie o opuszczenie budynku. Po raz kolejny z szacunkiem odmówiłem i wówczas mnie aresztowali”.

Adwokat Josha, James Kitchen, główny prawnik Liberty Coalition Canada (LCC), powiedział LifeSiteNews, że decyzja Alexandra o powrocie do szkoły była „inteligentnym wyborem młodego człowieka, który wie, co robi”.

Kitchen zauważył, że aresztowanie Alexandra „nie było nieoczekiwane”.

„Czy wiedzieliśmy, że może zostać aresztowany? Cóż, oczywiście, że tak – powiedział Kitchen.

Kitchen potwierdził, że Alexander został już zwolniony, ale nie widział jeszcze dokładnie, jakie zarzuty mu postawiono. Adwokat zauważył, że najprawdopodobniej jest to przestępstwo związane z wkroczeniem na teren cudzej posesji.

Josh Alexander, uczeń St. Joseph’s Catholic High School w Renfrew, w listopadzie zeszłego roku przewodził strajkowi i proteście przeciwko biologicznym mężczyznom wchodzącym do toalet dla kobiet.

W komunikacie prasowym Liberty Coalition Canada, która świadczy usługi prawne dla Alexandra, stwierdzono, że został on zawieszony, „ponieważ podczas debat klasowych i w mediach społecznościowych wyraził przekonanie, że istnieją tylko dwie płcie, że uczniowie nie mogą zmieniać płci, i że uczniowie płci męskiej nie powinni mieć wstępu do łazienki dla dziewcząt”.

„Pod pozorem„ bezpieczeństwa ”ci, którzy sprzeciwiają się poglądom pana Alexandra na temat płci, starają się go cenzurować, publicznie upokarzać i wykluczać…” – napisał Kitchen. “Pan. Alexander… nie chce i nie może, ze względu na swoje szczere przekonania religijne, świadomie mówić kłamstwa, na przykład uznając fikcję, że ludzie mogą zmienić się z mężczyzny na kobietę (lub odwrotnie) lub mogą całkowicie zmienić się na inną wymyśloną płeć… ”

„Żaden rozsądny człowiek nie doszedłby do wniosku, że pan Alexander stanowi jakiekolwiek zagrożenie dla uczniów transpłciowych. Nie będzie — tak jak nie robił — szukać tych uczniów w sytuacjach towarzyskich lub poza zajęciami. Jednakże, jeśli zostanie poproszony o odniesienie się do tych uczniów podczas zajęć, nie będzie, starając się okazywać szacunek, odnosić się do ucznia w sposób, który potwierdza rzekomą zmianę płci lub przyjęcie płci, która nie istnieje. To samo dotyczy sytuacji, gdy nauczyciel próbuje stworzyć scenariusz pułapki, co jest możliwe na podstawie wrogości niektórych nauczycieli wobec pana Alexandra”.

Kitchen powiedział, że Alexander wykazał się dojrzałością i rozumie znaczenie swoich działań.