York Regional Police poszukuje dwóch osób które oddały strzały do przechodnia w pobliżu Schomberg w niedzielę. Mężczyzna spacerujący z psem zauważył pędzący pojazd i wykonał w jego stronę gest ręką. Policja twierdzi, że pasażer wystrzelił 13 pocisków w kierunku mężczyzny, ciężko go raniąc.

Insp. Jim Killby, rzecznik policji regionalnej York, powiedział, że funkcjonariusze są zbulwersowani wydarzeniem.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Według Killby’ego, mężczyzna spacerował z psem po Centre Street, pomiędzy Rebellion Way a Church Street, kiedy zobaczył pojazd jadący z dużą prędkością.

Pojazd minął go, a on „niewinnie” machnął ręką i potrząsnął głową.

Policja powiedziała, że ​​​​kierowca wyprzedził go, a następnie zawrócił i wjechał w mężczyznę.

„Pasażer z przodu strzelił do niego kilka razy z broni palnej, pozostawiając go w stanie krytycznym” – powiedział Killby.

Policja nie chce powiedzieć, ile strzałów faktycznie trafiło w ofiarę. To była osoba, która opuściła okno i wystrzeliła 13 pocisków w osobę idącą drogą” – powiedział.

Podejrzani następnie uciekli z miejsca zdarzenia w pojeździe i ostatnio widziano ich jadących na zachód. Przybyli ratownicy medyczni zabrali mężczyznę do szpitala. Policji nie udało się jeszcze porozmawiać z mężczyzną.

Sprawca jest opisany jako mężczyzna o jasnobrązowym kolorze skóry, a ​​pojazd to biały SUV, prawdopodobnie czterodrzwiowy Lexus RX350. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie pojazdu. Dodał, że funkcjonariusze zostali poinformowani, że podejrzani mogli jeździć po okolicy przed strzelaniną.