Amerykańskie ministerstwo federalne wysłało list do lekarza generalnego Florydy, ostrzegając go, że jego twierdzenia dotyczące ryzyka związanego ze szczepionką COVID-19 “są szkodliwe dla społeczeństwa”.

List amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków oraz Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom do dr. Josepha Ladapo został wysłany w piątek Była to odpowiedź na list, który Ladapo napisał do agencji w zeszłym miesiącu, wyrażając zaniepokojenie ubocznymi skutkami szczepionek mRNA COVID-19.

Ladapo  sprzeciwił się nakazom dotyczącym szczepień przeciwko COVID-19 i innym decyzjom zdrowotnym przyjętym przez rząd federalny.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Ladapo w zeszłym roku wydał wytyczne zalecające unikanie szczepienia zdrowych dzieci przeciwko COVID-19, zaprzeczając federalnym zaleceniom zdrowia publicznego, które  mówią, że wszystkie dzieci powinny otrzymać zastrzyki.

Odradzał również mężczyznom w wieku od 18 do 39 lat przyjmowanie szczepionek mRNA COVID-19, twierdząc, że analiza przeprowadzona przez Departament Zdrowia Florydy wykazała 84% wzrost liczby zgonów związanych z chorobami serca.

W swoim liście agencja federalna przeczy temu twierdząc, że eksperci od układu krążenia, którzy badali ten problem, doszli do wniosku, że ryzyko udarów i zawałów serca było niższe u osób zaszczepionych, a nie wyższe.

„Zadaniem urzędników ds. zdrowia publicznego w całym kraju jest ochrona życia ludności, której służą, zwłaszcza osób szczególnie narażonych. Podsycanie wahań dotyczących szczepionek podważa te wysiłki” – czytamy w liście podpisanym przez komisarza FDA Roberta Califfa i dyrektor CDC Rochelle Walensky.

za yahoo news