Mniej niż 1 procent z 22 miliardów dolarów zebranych w ciągu ostatnich czterech lat przez rząd federalny z tytułu podatku od emisji dwutlenku węgla wróciło do małych firm .

Kanadyjska Federacja Niezależnych Biznesów (CFIB) szacuje, że chociaż małe firmy odpowiadają za prawie połowę wszystkich dochodów  z podatku od emisji dwutlenku węgla zebranych przez Ottawę, jak podaje Blacklock’s Reporter, rząd federalny w latach fiskalnych 2019-20 i 2022 – 23 zwrócił tylko 0,17 procent całkowitej kwoty małym firmom.

W komunikacie prasowym zauważono również, że federalny podatek od emisji dwutlenku węgla ma ponownie wzrosnąć 1 kwietnia, a dane CFIB pokazują, że 52 procent małych firm temu się sprzeciwia, a 56 procent kanadyjskich małych firm twierdzi, że będzie musiało podnieść ceny, aby zrekompensować wyższe koszty.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Badanie CFIB wykazało również, że 45 procent właścicieli małych firm twierdzi, że wyższe stawki podatku od emisji dwutlenku węgla zwiększą presję na nich, aby zamrozili lub obniżyli pensje swoich pracowników, a 40 procent twierdzi, że spowoduje to ograniczenie inwestycji w  biznes .