Transpłciowy zabójca który w poniedziałek zastrzelił troje dzieci w wieku dziewięciu lat i troje dorosłych w prywatnej chrześcijańskiej szkole w Nashville w stanie Tennessee, był byłym uczniem, który sporządził mapy budynków. Pozostawił również “manifest”.
28-latek,  Audrey Elizabeth Hale, który identyfikował się jako transpłciowa kobieta został zastrzelony przez policję po konfrontacji z funkcjonariuszami  na terenie Covenant School. Był uzbrojony w broń szturmową i pistolet.
Sześć ofiar to Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs i William Kinney, wszyscy w wieku dziewięciu lat, 61-latkowie Cynthia Peak i Mike Hill oraz 60-letnia Katherine Koonce, która była dyrektorką szkoły.

Możliwy motyw  nie jest znany.

Prezydent USA Joe Biden nazwał poniedziałkowy atak „chorym” i „rozdzierającym serce”, dodał, że Stany Zjednoczone muszą zrobić więcej, aby chronić szkoły, i wezwał Senat do uchwalenia zakazu broni szturmowej – co kryminalizowałoby  sprzedaż, produkcję, przekazywanie, posiadanie lub import wielu rodzajów broni półautomatycznej i broni o dużej pojemności magazynków.

za skynews