Sojusz Służby Publicznej Kanady (PSAC) poinformował, że osiągnął wstępne porozumienie kontraktowe z Radą Skarbu obejmujące ponad 120 000 pracowników rządu federalnego w całym kraju.

Strajk  dobiegł końca dla większości pracowników podlegających Radzie Skarbu. Będą musieli wrócić do pracy w poniedziałek o 9 rano czasu wschodniego lub na następną zaplanowaną zmianę, stwierdził związek.

Strajk trwa jednak nadal dla 35 000 pracowników Kanadyjskiej Agencji Skarbowej (CRA), a negocjacje kontraktowe trwają. PSAC powiedział, że telepraca, płace i bezpieczeństwo zatrudnienia to niektóre z kluczowych kwestii, które wciąż są na stole rokowań.

Strajk dla ponad 155 000 federalnych urzędników państwowych w ramach PSAC rozpoczął się o godzinie 00:01 19 kwietnia.

W oświadczeniu na swojej stronie internetowej PSAC poinformował, że wstępna umowa obejmuje podwyżki płac o 12,6 procent w ciągu czterech lat (związek domagał się 13,5 proc.) oraz jednorazową kwotę liczoną do emerytury w wysokości 2500 dol. W przypadku pracy zdalnej,  zapewnia członkom „dodatkową ochronę” przed „arbitralnymi decyzjami” i wymaga od kierowników oceny wniosków indywidualnie zamiast grupowo oraz udzielania odpowiedzi na piśmie, aby umożliwić członkom i PSAC „pociągnięcie pracodawcy do odpowiedzialności za sprawiedliwe podejmowania decyzji”.