Były gospodarz programu w Fox News, Tucker Carlson, udostępnił we wtorek po południu wideo, w którym poinformował, że poprowadzi nowy program na Twitterze.

„Wkrótce zaczniemy wprowadzać nową wersję programu na Twittera” – powiedział Carlson w swoich pierwszych uwagach na temat swoich przyszłych planów po Fox. Dodał, że to „program, który robimy od sześciu i pół roku”, ale pojawi się teraz na Twitterze.

– Jesteśmy  wdzięczni, że tu jesteśmy. Wolność słowa jest Twoim głównym prawem. Bez tego nie masz innych” – powiedział Carlson.

Carlson pochwalił również Twittera, który został kupiony przez właściciela Tesli, Elona Muska, pod koniec zeszłego roku, za to, że jest jedną z niewielu „platform, które  umożliwiają wolność słowa”. Zauważył, że w amerykańskim biznesie medialnym istnieją zasady regulujące „czego nie można powiedzieć”, co, jak powiedział, podważa Pierwszą Poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

„Wolność wypowiedzi jest podstawowym warunkiem demokracji. Dlatego zostało to zapisane w pierwszej z naszych poprawek do konstytucji” – dodał. „O dziwo, na dzień dzisiejszy nie zostało zbyt wiele platform, które pozwalają na wolność słowa. Ostatnią dużą, która pozostaje… jest Twitter, gdzie jesteśmy teraz”.

Ze względu na „ograniczenia” nałożone na przedstawicieli mediów i dziennikarzy, jeśli ktoś potknie się „o te ograniczenia wystarczająco często, zostanie  zwolniony”, i „To nie jest domyślne, to jest gwarantowane”.

W filmie nie wyjaśnił, jak długo potrwa show, kiedy się rozpocznie ani czy doszedł do porozumienia z Muskiem.

Wideo pojawiłp się zaledwie kilka godzin po tym, jak dyrektor generalny Fox Corporation, Lachlan Murdoch, powiedział inwestorom podczas telekonferencji, że sieć nie planuje zmiany strategii programowej, odpowiadając na pytanie dotyczące Carlsona.