Stand Firm Marsz dla życia Ottawa 2023

W czwartek 11 maja ulicami centrum Ottawy przeszedł 26 doroczny Marsz dla Życia organizowany przez Campaign Life Coalition

Stand Firm – czyli Trzymaj się mocno było hasłem tegorocznego marszu.

Stajemy mocno w obronie nienarodzonych, matek w ciążach kryzysowych, osób zagrożonych niepełnosprawnością oraz osób starszych przebywających w szpitalach i domach opieki. Maszerujemy w solidarności z bezbronnymi i zmarginalizowanymi. – czytamy na stronach Marszu.

Reakcja na obalenie   konstytucyjnego prawa do aborcji w Stanach Zjednoczonych była ostra i szybka. Gdy jedna głowa bestii zostaje odcięta, wiele innych powstaje do ataku. Zarówno prezydent Joe Biden, jak i premier Justin Trudeau zastanawiają się nad uznaniem aborcji za „prawo”. Kryzysowe centra ciążowe są dewastowane.  Rośnie liczba aborcji chemicznych.

Na drugim końcu spektrum życia eutanazja oferowana jest w odpowiedzi na szereg problemów społecznych – ubóstwo, brak mieszkań, załamujący się system opieki zdrowotnej. Ci, którzy cierpią wyłącznie na choroby psychiczne, wkrótce również będą mogli zostać zabici. Niemowlęta i „dojrzali nieletni” mogą stać się kolejnymi ofiarami.