Dzień Matki znalazł się w ostatnich tygodniach pod ostrzałem, ponieważ aktywiści twierdzą, że święto związane z płcią jest kontrowersyjne i potencjalnie obraźliwe.

Według doniesień CP24, we wtorek miejscowa kobieta opublikowała na Facebooku zdjęcie znaku przed szkołą publiczną Kew Beach Junior Public School we wschodniej części Toronto.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Napis głosił: „Życie nie przychodzi z instrukcją. Przychodzi z mamą”.

„Nie wiem, czy to strasznie nietrafiona próba życzenia ludziom szczęśliwego Dnia Matki, czy po prostu najgorszy możliwy znak” – napisała na Facebooku kobieta, której czwórka dzieci nie chodzi do szkoły.

CP24 poinformowało, że wiele osób odpowiedziało na post na Facebooku, powtarzając krytykę oryginalnego plakatu dotyczącą wiadomości z okazji Dnia Matki.

Jednak nie wszyscy komentatorzy zgodzili się, że wiadomość była „niewłaściwa” lub „wykluczająca”.

„Ten znak  mówi, że nie możesz być kobietą, nie możesz iść do pracy, nie możesz dzielić się opieką nad dziećmi ze swoim partnerem” – powiedział jeden z komentatorów.
Krytyka internetowa przekształciła się w aktywizm w świecie rzeczywistym, ponieważ niektóre osoby zdecydowały się zadzwonić i wysłać e-mail do szkoły, aby wyrazić swoje niezadowolenie. Wiadomość została ostatecznie usunięta.

Nie tylko kanadyjskie szkoły porzucają matki w interesie „inkluzywności”. Duże korporacje, w tym Levi’s, DoorDash i Etsy, ostatnio trafiły na pierwsze strony gazet , oferując subskrybentom opcję nieotrzymywania reklam związanych z Dniem Matki.

Działania mające na celu wymazanie odniesień do macierzyństwa pojawiają się również w miarę, jak lewicowcy coraz częściej starają się zastąpić język związany z płcią nowym słownictwem akceptowanym przez lobby transpłciowe. Agencje rządowe, uniwersytety i publikacje głównego nurtu często odwołują się obecnie do „ osób w ciąży ”, a nawet „ osób rodzących ” zamiast matek.

za lifesite news