Najciekawsze wydarzenia wczorajszego dnia na turnieju Rolanda Garrosa to z cala pewnością pojedynek Ukrainki Eleny Svitolilny z Rosjanką Daria Kasatkina. Svitolina zaledwie 8 miesięcy temu urodziła córkę, i od zaledwie dwóch miesięcy startuje w turniejach. Klasyfikowana kiedyś na 3 miejscu na świecie Svitolina jest również zaangażowana bardzo mocno w pomoc Ukrainie (wygrane w ostatnich turniejach przeznaczyła właśnie na pomoc swojemu krajowi). Jest również bardzo zdecydowana zwolenniczką sankcji (w tym sportowych) w stosunku do Rosji.

Po niezwykle zaciętym pojedynku Svitolina zwyciężyła w trzech setach, i awansowała do ćwierćfinału w Paryżu. Na zakończenie meczu zawodniczki nie podały sobie reki.

W kolejnej rundzie wystąpił obecnie pierwszy zawodnik światowego rankingu Carlos Alcaraz, który bez problemu awansował do kolejnej rundy.

W turnieju juniorów zaś wystąpił nasz reprezentant Tomasz Berkieta. Półfinalista poprzedniego turnieju wielkoszlemowego – Australian Open, tym razem niestety zakończył udział w turnieju na pierwszej rundzie.