CTV News dowiedziało się, że rząd federalny przekaże 1,5 miliona dolarów organizacjom Pride w całym kraju na zwiększenie środków bezpieczeństwa podczas parad i innych wydarzeń w tym roku.

Fundusze, które zostaną ogłoszone przez Minister ds. Kobiet i Równości Płci oraz Młodzieży Marci Ien, zostaną przekazane Fierté Canada Pride w celu dystrybucji wśród lokalnych organizatorów wydarzeń, którzy ubiegają się o pomoc.

W połowie maja krajowe stowarzyszenie kanadyjskich organizacji Pride przesłało rządowi federalnemu „propozycję finansowania awaryjnego” z prośbą o 1,5 miliona dolarów na pokrycie zwiększonych kosztów bezpieczeństwa i ochrony, “wynikających z obaw związanych ze wzrostem nienawiści wobec LGBTQ2S+, przemocy i gróźb”.

Wśród środków, które według organizacji kosztują więcej w  2023, są: usługi bezpieczeństwa i policji, szkolenie wolontariuszy, składki ubezpieczeniowe i materiały do ​​planowania awaryjnego.

Dofinansowanie to zostanie przeznaczone na wydatki związane z:

Kontrolą pojazdów i tłumu;
Barykady i ogrodzenia;
Koszty pogotowia miejskiego;
Płatna policja lub prywatna ochrona;
Szkolenia dla personelu i wolontariuszy; I
Sprzęt bezpieczeństwa, taki jak kamizelki odblaskowe i radia.
Ta jednorazowa alokacja środków w nagłych wypadkach będzie pochodzić z programu zorientowanego na równość w departamencie Ien i pasuje do „Planu działania” rządu federalnego dotyczącego LGBTQ2S+, ujawnionego w sierpniu ubiegłego roku.

Fundusze, jak podają źródła CTV News, zostaną przydzielone festiwalom, które o nie zabiegają, w zależności od ich wielkości.