Ponownie bez straty seta Iga Świątek wygrała kolejny mecz w wielkoszlemowym turnieju Roland Garros w Paryżu i jest już w półfinale turnieju. W spotkaniu ćwierćfinałowym Polka pokonała szósta zawodniczka światowego rankingu Coco Gauff z USA 6:4, 6:2. Była to powtórka ubiegłorocznego finału w Paryżu, a jednocześnie siódme zwycięstwo Świątek w spotkaniu z Gauff. Mimo iż Amerykanka stawiała dość zacięty opór, zwłaszcza do stanu 4:4 w pierwszym secie, a Świątek popełniała nieliczne błędy, jej zwycięstwo nigdy nie bylo zagrożone, a dominacja w drugim secie wyglądała bardzo podobnie do tej jaką widzieliśmy we wszystkich dotychczasowych meczach Polki.
Już dziś po południu Świątek będzie walczyć o finał. Jej rywalka będzie grająca znakomicie w paryskim turnieju reprezentantka Brazylii, rozstawiona z #14 Beatriz Haddad Maia. Mecz będzie o tyle ciekawszy, że to właśnie Brazylijka pokonała Świątek w trzeciej rundzie turnieju National Bank Cup w Toronto w 2022.