Miliarder, założyciel Tesli i właściciel Twittera, Elon Musk, zasugerował, że w przyszłych wyborach Kanadyjczycy powinni wybrać rząd, który w przeciwieństwie do rządu premiera Justina Trudeau będzie chronił wolność słowa.

Musk skomentował to podczas niedawnego okrągłego stołu na Twitterze z kandydatem na prezydenta Demokratów Robertem F. Kennedym Jr, który odbył się w poniedziałek. Rozmowa pary dotyczyła radzenia sobie z kryzysem COVID przez rządy, a także ogólnie cenzury.

„Ludziom łatwo jest uznać system, który mamy tutaj w Stanach Zjednoczonych jako coś oczywistego, ale tak naprawdę nie istnieje on nigdzie indziej, nawet w Kanadzie” – powiedział Musk.

Dodał, że jako ktoś, kto jest „pół Kanadyjczykiem, nie mamy praw do wolności słowa w Kanadzie, które istnieją w Stanach Zjednoczonych”.

„I być może w pewnym momencie nowy rząd w Kanadzie wprowadzi te prawa, ponieważ jest to naprawdę ważne” – dodał.

Musk powiedział następnie, że „jeśli nie chronimy wolności słowa przez cały czas, to nie mamy działającej demokracji  jeśli nie mamy funkcjonującej demokracji, nic innego się nie liczy”.

Matka Muska, Maye Musk, urodziła się w Saskatchewan, ale dorastała w Afryce Południowej, gdzie urodził się Elon. Kiedy Elon miał 17 lat, on i jego matka uzyskali obywatelstwo kanadyjskie. Musk przez pewien czas mieszkał w Kanadzie.

 

za lifesite news