Iga Świątek po raz trzeci w karierze zwyciężyła w wielkoszlemowym turnieju Rolanda Garrosa w Paryzu.
W finale Świątek pokonała Czeszkę Karolinę Muchową 6:2, 5:7, 6:4.

I choć początek meczu, a zwłaszcza wygrany pierwszy i prowadzenie w drugim, nie wskazywały na to, trwający 2 godziny i 46 minut mecz okazał sie jednym z najbardziej zaciętych spotkań finałowych ostatnich lat.

W drugim secie Muchowa zaczęła grać znacznie lepiej, odrobiła straty i wygrała tę partię 7:5. W trzecim secie ponownie Świątek objęła prowadzenie, ale ponownie Czeszka nadrabiała straty, a przy stanie 4:4, miała piłkę gemowa, wygranie której dałoby jej prowadzenie. Świątek obroniła jednak ten punkt, zmuszając Muchową ponownie do nadrabiania strat. Serwując przy stanie 4:5 Czeszka nie była w stanie wyrównać wyniku, a przy pierwszej piłce meczowej popełniła podwójny błąd serwisowy dając tym samym zwycięstwo w całym spotkaniu naszej reprezentantce.