Dziesiątki uczniów ze szkoły średniej Longfields-Davidson Heights w Ottawie zorganizowało 15 czerwca strajk, aby zaprotestować przeciwko ideologii gender, która, jak twierdzą, jest forsowana przez ich szkołę.

„W tłumie są studenci muzułmańscy, biali i azjatyccy. Są studenci z każdej grupy etnicznej. To nie jest protest etniczny czy religijny, to protest studentów, którzy po prostu… nie chcą być indoktrynowani. Chcemy po prostu mieć nasze przekonania, które różnią się od innych ludzi” – powiedział AT, jeden z organizatorów strajku.

AT, który nie chciał podać nazwiska z obawy przed konsekwencjami ze strony szkoły, powiedział, że wydarzenie „ LDDHSS Students for Change” zostało stworzone w odpowiedzi na „indoktrynację” LGBTQ na uczniach.

„Jeśli chcesz być transseksualistą, nie mam w tym nic złego. Ale pozwól mi żyć moim życiem i podążać za swoimi przekonaniami, i nie zmuszaj mnie do wiary w to, w co ty wierzysz” – powiedział.

Sammy, muzułmański uczeń, który pomagał w organizacji wydarzenia, wyjaśnił, że protest nie był skierowany przeciwko samym uczniom LGBTQ, ale skupiał się na promowaniu przez administrację szkoły przekonań i wartości sprzecznych z naukami szkolnych kręgów religijnych.

„Było kilka incydentów, kiedy biologiczni mężczyźni wchodzili do ubikacji kiedy  [muzułmańskie dziewczęta] poprawiały swoje hidżaby. Więc naszym problemem jest to, że teraz jest to skierowane przeciwko mniejszościom religijnym” – powiedział. „Jesteśmy tutaj nie dlatego, że sprzeciwiamy się ich istnieniu. Jesteśmy tutaj, ponieważ jesteśmy przeciwni narzucaniu nam swoich przekonań”.

Ali Elwayd, który również jest muzułmaninem, powiedział, że jego młodsze rodzeństwo zostało ukarane za sprzeciwianie się nauczaniu ideologii gender, mimo że jest ona sprzeczna z tym, czego uczono ich w domu. Elwayd podał, że jest zaniepokojony tym, że propagowanie dżender prowadzi dzieci do przekonania, że ​​powinny identyfikować się jako osoby LGBTQ.

„Są dziećmi i nie mają jeszcze własnych pomysłów. A dzieciństwo jest jak wosk do twojej dorosłości. Cokolwiek się na nim buduje, idzie z tobą. Jeśli dorastasz z czymś, na przykład ze swoimi tradycjami i przekonaniami, to nadal to masz” – powiedział.

Protestom towarzyszyła kontrdemonstracja.

 

za Epoch Times