Serwisy informacyjne zgłaszają problemy z publikacją wiadomości w mediach społecznościowych należących do Meta. Wpisy są blokowane od momentu, gdy firma zaczęła wdrażać swoje restrykcje w odpowiedzi na nowe przepisy federalne.

Rzecznik prasowy CBC, Kerry Kelly, oświadczyła, że pojawiają się „niespójności” podczas publikowania treści na Facebooku i Instagramie, włącznie z tym, że przesłane treści nie są publikowane.

Rzecznik prasowy Bella powiedział, że część użytkowników może zamieszczać wpisy w mediach społecznościowych, ale niektórzy są zablokowani.

W połowie lipca redaktor The Tyee, David Beers, napisał, że nie ma możliwości publikowania wiadomości na Instagramie i Threads.

Pytania do Meta dotyczące publikowania wiadomości są przekierowywane do wcześniejszego oświadczenia dotyczącego restrykcji. Na stronach i kontach związanych z kanadyjskimi serwisami informacyjnymi można zamieszczać posty, ale takie wpisy nie będą widoczne dla użytkowników w Kanadzie. Meta wcześniej testowało mechanizm ograniczania dostępu, a z początkiem sierpnia oświadczyło, że w ciągu kilku tygodni zablokuje dostęp do wiadomości wszystkim użytkownikom w Kanadzie. Jest to odpowiedź na federalny Online News Act, który ma zmuszać firmy takie jak Meta do płacenia serwisom informacyjnym za wiadomości zamieszczane na platformach społecznościowych.