Ontario wydało w pierwszym kwartale tego roku podatkowego około 766 milionów dolarów więcej niż planowano, ale wyniki finansowe prowincji są takie same, ponieważ prawie wszystkie te nowe wydatki pochodziły z funduszy awaryjnych.

W aktualizacji finansowej opublikowanej w poniedziałek przez ministra finansów Petera Bethlenfalvy’ego prognoza deficytu na lata 2023-24 pozostaje na poziomie 1,3 miliarda dolarów określonym w wiosennym budżecie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Dochody i wydatki są w dużej mierze niezmienione w stosunku do prognozy budżetowej, chociaż szczegółowe spojrzenie na wydatki określa 766,6 mln dol. wydatków na nowy program.

Mniej więcej połowa z tego przeznaczona jest na rozwój gruntów przemysłowych pod produkcję na dużą skalę, z pieniędzmi przeznaczonymi również na policję, ochronę przeciwpowodziową w Toronto, niedrogie mieszkania w Ottawie i sektor winiarski Ontario.

Zdecydowana większość z 766,6 miliona dolarów pochodzi z funduszu awaryjnego, którego budżet ustalono na 4 miliardy dolarów.

Nadzór fiskalny Ontario krytycznie odnosił się do tego, co nazwał niezwykle dużymi funduszami awaryjnymi tego rządu, mówiąc, że ten rodzaj rachunkowości nie jest przejrzysty.