Szpital Ottawski wprowadza obowiązek noszenia masek na twarz we wszystkich obszarach klinicznych i poczekalniach ze względu na Covid-19 i niektóre sezonowe wirusy układu oddechowego, takie jak grypa.

W komunikacie z 6 września w serwisie X, wcześniej znanym jako Twitter, szpital w Ottawie poinformował, że nowy wymóg dotyczący maskowania zacznie obowiązywać 11 września i „pozostanie przez cały sezon wirusów układu oddechowego”.
„Przygotowując się do sezonu wirusów układu oddechowego, w którym spodziewamy się zwiększonego przenoszenia grypy, COVID-19 i RSV, szpital w Ottawie będzie aktualizować niektóre nasze środki i wsparcie, aby pomóc chronić pacjentów, personel i społeczeństwo”.

Od 11 września maseczki będą wymagane we wszystkich obszarach klinicznych i poczekalniach, w tym na oddziałach szpitalnych, w salach chorych, na oddziałach pielęgniarskich i w obszarach opieki ambulatoryjnej.

„We wszystkich innych obszarach nieklinicznych nadal będziemy zachęcać do noszenia maski, ale będzie to opcjonalne” – oznajmił szpital.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

 Maseczki nigdy nie przestały być obowiązkowe na salach chorych i oddziałach szpitalnych, w tym na oddziałach ratunkowych. W ramach tej polityki w większości obszarów następuje powrót do masek.

Szpital okręgowy Perth and Smiths Falls w rejonie Ottawy również wprowadził obowiązek noszenia masek w swoich dwóch lokalizacjach.

Karen Kelly, rzeczniczka szpitala, powiedziała „Ottawa Citizen”, że decyzja o przywróceniu powszechnego wymogu maseczek wraz z wymogiem zachowania dwumetrowej odległości fizycznej stanowi „proaktywne podejście do wspierania bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia” wszystkich pacjentów, gości i członków personelu.

Od 10 sierpnia noszenie maski jest zalecane, ale nie jest już obowiązkowe w większości obszarów lokalnego szpitala Montfort, z wyjątkiem oddziału ratunkowego, gdzie jest to nadal wymagane. Szpital Queensway Carleton i Szpital Dziecięcy Wschodniego Ontario (CHEO) w dalszym ciągu wymagają maseczek w obszarach klinicznych i na oddziałach ratunkowych.