Huragan Lee stał się już tylko burzą posttropikalną i porusza się szybciej w miarę zbliżania się do prowincji atlantyckich

Jednak silny wiatr i ulewne deszcze, które wywołała burza, są już odczuwalne w Nowym Brunszwiku, gdzie ponad 35 000 odbiorców NB Power nie ma prądu, a wiatr zrywa gałęzie i powala drzewa.

Obecnie przewiduje się, że Lee uderzy w Nowy Brunszwik w rejonie St. Martins-Fundy Trail.

Według meteorologa CBC Ryana Snoddona,  w sobotę huragan zamienił się w burzę postropikalną, ale wiatr w jej centrum utrzymywał się na poziomie 1 kategorii huraganu z prędkością 130 km/h.

Nadal oczekuje się, że najsilniejsze wiatry nawiedzą południowo-zachodnie regiony Nowego Brunszwiku,  spodziewane są porywy wiatru przekraczające 90 kilometrów na godzinę.

Drzewa są nadal w pełni liści, co oznacza większe ryzyko przerw w dostawie prądu z powdu łamania gałęzi i zrywania napowietrznych przewodów elektrycznych.
W piątek NB Power poinformowało, że zespół  700 pracowników jest przygotowany do  usuwania skutków awarii

Urzędnicy administracji wezwali ludzi, aby pozostali w domach i zachowali bezpieczeństwo, co również skłoniło organizatorów Harvest Music Festival do odwołania wszystkich sobotnich imprez

Urzędnicy poprosili mieszkańców, aby trzymali się z daleka od wybrzeża, ograniczali podróże do niezbędnych celów i zgłaszali awarie firmie NB Power, gdy do nich dojdzie.