Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i SpaceX, zakpił w mediach społecznościowych z prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego memem, który wyśmiewa amerykańską pomoc dla Ukrainy. Mem, opublikowany na koncie Muska na Twitterze, wywołał lawinę reakcji, zarówno wspierających, jak i krytycznych.

Mem zawiera zdjęcie Zełenskiego z podpisem, który sugeruje, że pomoc udzielona przez USA jest niewystarczająca i śmieszna. Chociaż dokładna treść mema nie została ujawniona, jasne jest, że intencją Muska było zlekceważenie sytuacji, co wywołało krytykę z różnych stron.

Użytkownicy mediów społecznościowych szybko zareagowali na tweet Muska, a opinie były podzielone. Niektórzy uznali ten mem za zabawny i trafną krytykę polityki zagranicznej USA, podczas gdy inni nazwali go niewrażliwym, biorąc pod uwagę powagę sytuacji na Ukrainie.

Chociaż wpływ mema Muska na stosunki amerykańsko-ukraińskie nie jest jeszcze znany, z pewnością podsycił dyskusje na temat roli wpływowych osób w kształtowaniu narracji politycznych. Niezależnie od tego, czy mem Muska jest zabawny, czy w złym guście, nie można zaprzeczyć, że przyciągnął uwagę opinii publicznej.