Firma Rogers Communications Inc. twierdzi, że klienci wszystkich głównych kanadyjskich operatorów bezprzewodowych będą mogli od poniedziałku połączyć się z jej szybką siecią bezprzewodową 5G w najbardziej ruchliwych sekcjach metra w Toronto w tak zwanym Downtown U, od Union Station na północ do St. George i Bloor-Yonge, a także stacji Spadina i Dupont. Obszar ten obejmuje wszystkie przystanki metra w centrum Toronto.

 

Użytkownicy będą mogli także uzyskać dostęp do sieci na 13 stacjach linii 2, wzdłuż Bloor Street od Keele do Castle Frank, a także w tunelach pomiędzy stacjami St. George i Yonge.

Rogers nabył sieć komórkową w metrze od BAI Canada na początku tego roku i pracuje nad jej unowocześnieniem.

Usługa dla wszystkich przewoźników następuje po miesiącach pełnych napięcia negocjacji pomiędzy Rogersem a konkurentami Bellem i Telusem w sprawie najlepszego podejścia technicznego i warunków finansowych.

Rząd federalny wyznaczył na wtorek ostateczny termin, w którym wszyscy pasażerowie metra TTC muszą móc korzystać z łączności komórkowej, niezależnie od prowajdera. Wyznaczyła także 20 grudnia ostateczny termin, w którym przedsiębiorstwa mają wynegocjować umowy handlowe dotyczące długoterminowego świadczenia usług w metrze.