Organizator Marszu Miliona Osób , który odbył się we wrześniu, aby walczyć z radykalnymi programami LGBT w szkołach, zaplanował nowe wydarzenie na 21 października po otrzymaniu wielu telefonów z prośbami o zorganizowanie kolejnego protestu.

Gwarantuję, że będzie to znacznie większe – zapowiedział Kamel El-Cheikh.

Pierwszy Marsz Miliona Osób odbył się 20 września,  tysiące Kanadyjczyków od wybrzeża do wybrzeża wyszło na ulice, żądając, aby radykalne programy LGBT wyrzucić z kanadyjskich szkół publicznych.

Protest został zorganizowany przez kanadyjskich muzułmanów i posługiwał się hasłem „Zostawcie nasze dzieci w spokoju”, szczególnie w odniesieniu do ideologii płci, treści seksualnych nieodpowiednich do wieku w bibliotekach szkolnych i propagandy LGBT.

El-Cheikh podkreślił, że ruch Miliona Osób jest „pokojowy” i  „nie przeprasza” za przesłaniem „Ręce precz od naszych dzieci”.

„Chcemy wychowywać nasze dzieci do czasu, aż ukończą 18 lat i będą gotowe do samodzielnego podejmowania decyzji” – wyjaśnił.

„Jakąkolwiek decyzję podejmą później, będzie to decyzja osoby dorosłej”.
Wrześniowe marsze w większości kanadyjskich miast przebiegły spokojnie. Pojawiły się jednak doniesienia o atakach na protestujących ze strony kontrdemonstrantów  LGBT.

Godne uwagi jest to, że El-Cheikh oświadczył, że jego grupa przygotowuje „audyt indoktrynacji dzieci”, który zostanie wykorzystany przeciwko osobom, które wydały publiczne oświadczenia, które według grupy zniesławiły uczestników ruchu. Dotyczy to także polityków, takich jak premier Justin Trudeau.

 za lifesite news