Kanadyjska Komisja ds. Radia, Telewizji i Telekomunikacji (CRTC) przeprowadzi specjalne przesłuchanie w sprawie licencjonowania wszystkich zagranicznych stacji telewizyjnych dostępnych w Kanadzie, informuje  Blacklock Reporter.

„Wkrótce zamierzamy przeprowadzić szersze przesłuchanie  na temat tego, w jaki sposób  traktujemy  zagraniczne telewizje dostępne w Kanadzie” – zapowiedziała dyrektor generalna CRTC Vicky Eatrides na posiedzeniu Komisji Dziedzictwa Izby Gmin.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Niedawno złożono osobne petycje domagające się zakazu nadawania przez CRTC stacji Fox News i China Central Television po tym, jak wcześniej parlament umieścił na czarnej liście „Russia Today” (RT).

Egale Canada wezwała CRTC do przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie wycofania Fox News z dystrybucji po tym jak emitowane były tam “podżegające” programy Tuckera Carlsona, które miał na celu sprowokowanie nienawiści i przemocy wobec społeczności [mniejszości seksualnych], zwłaszcza tych, które należą do Dwóch Duchów, są trans, niebinarne i nie dostosowują się do płci”.

w 2022 r. CRTC zakazała dostawcom telewizji kablowej i satelitarnej nadawania RT  Dostawcy telekomunikacyjni zawiesili finansowane przez Kreml program w języku angielskim po tym, jak Izba Gmin głosowała za umieszczeniem RT na czarnej liście .

Specjalna Komisja Izby Gmin  ds. Stosunków Kanada-Chiny zaleciła w majowym raporcie zakaz nadawania China Central Television w Kanadzie. Komisja stwierdziła, że  nadawcy państwowi z państw autorytarnych nie powinni być wpisani na listę stacji autoryzowanych do dystrybucji .

Komisja stwierdziła ponadto, że organy regulacyjne powinny podjąć kroki w celu „identyfikacji własności organizacji medialnych związanych z Chińską Republiką Ludową w Kanadzie i ich działalności w Kanadzie”.

Inni nadawcy Komunistycznej Partii Chin zatwierdzeni do użytku w Kanadzie to Beijing TV , China Yellow River TV i Zhejiang International Channel .