CBC News potwierdziło w rozmowie z rodziną, że cztery osoby nie żyją w wyniku strzelaniny, do której doszło w domu na Langside Street w niedzielę rano.

Kobieta powiedziała CBC, że jej kuzynki, które były siostrami, zostały zastrzelone. Jedna z nich zginęła na miejscu, druga w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala.

Rodzina powiedziała CBC News późnym wieczorem w niedzielę, że ona również zmarła.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Policja została wezwana pod numer 100 Langside tuż po godzinie 4:00 w związku ze zgłoszeniem licznych obrażeń, poinformował funkcjonariusz ds. informacji publicznej Const. Jason Michalyshen. Na miejscu stwierdzono śmierć mężczyzny i kobiety, a trzy dodatkowe ofiary – dwóch mężczyzn i kobieta – w stanie krytycznym zostały przewiezione do szpitala – poinformował Michalyshen na konferencji prasowej.

Jeden z tych mężczyzn zmarł później w wyniku odniesionych obrażeń.

„Mamy do czynienia z czymś bardzo, bardzo poważnym” – powiedział Michalyshen.

Premier Manitoby Wab Kinew nazwał strzelaninę „strasznym aktem przemocy” na platformie mediów społecznościowych X, wcześniej znanej jako Twitter, i zapewnił, że jego myśli są z ofiarami i społecznością.

Burmistrz Winnipeg Scott Gillingham również wydał oświadczenie w sprawie X, nazywając strzelaninę „szokującą i niepokojącą”, a jednocześnie dziękując służbom ratowniczym za ich pracę.

„Ich profesjonalizm i odwaga w radzeniu sobie z naprawdę traumatyczną sytuacją są godne pochwały” – napisał. „Przyznaję, że widok takich scen może mieć trwały wpływ na ich życie”. Policja podała, że ​​nie dokonano żadnych aresztowań, a wydział zabójstw kontynuuje dochodzenie.

Policja prosi każdego, kto posiada informacje lub posiada monitoring wideo, aby zadzwonił do wydziału zabójstw pod numer 204-986-6508 lub do Crime Stoppers pod numer 204-786-8477 albo złożył anonimowe zgłoszenie online .