Dwie 12-letnie dziewczynki zostały oskarżone po tym, co policja określiła   jako „brutalny napad”,  na stacji kolejki w Edmonton.

Policja w Edmonton twierdzi, że do zdarzenia doszło 26 listopada o godzinie 20:30 na stacji LRT Coliseum.

„Policja otrzymała zgłoszenie, że 55-letnia kobieta siedziała na ławce i czekała na przyjazd LRT, kiedy podeszły do ​​niej dwie młode osoby, które zaczęły ją krytykować, a następnie zaatakowały ją aż do utraty przytomności” – czytamy w komunikacie policyjnym. powiedział .
Jak podaje komunikat, dziewczęta uciekły, ale policja znalazła je w niewielkiej odległości od miejsca zdarzenia. Obydwie usłyszały zarzuty napaści ze szczególnym okrucieństwem.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Stan pobitej kobiety jest krytyczny, ofiara przebywa w szpitalu z „poważnymi obrażeniami głowy i twarzy”.

W momencie napaści na platformie byli świadkowie, z którymi chcemy porozmawiać” – mówi sierż. Iana Brooksa. „Zachęcamy świadków, aby jak najszybciej skontaktowali się z policją”.W raporcie zauważono również, że rośnie liczba przestępstw z udziałem grup młodzieży.
W całej Kanadzie nastąpił wzrost liczby ataków typu „swarming”, czyli sytuacji, w których grupa ludzi współpracuje w pobiciu mówi wydział zabójstw policji w Toronto, sierż. Terry Browne wyjaśnił to wcześniej .
W Toronto czterech 13-latków postawiono zarzuty po ataku na pracowników transportu publicznego.