Lista najpopularniejszych imion dla dzieci w Ontario w 2022 r. pozostaje stosunkowo niezmieniona w porównaniu z poprzednimi latami, a Olivia i Noah utrzymały pierwsze pozycje.

W poniedziałek prowincja opublikowała swoją doroczną listę, ujawniając, że mieszkańcy Ontario nie odeszli daleko od imion wybieranych w poprzednich latach.

Olivia pozostaje najpopularniejszym imieniem żeńskim w prowincji już 14 rok z rzędu, a Noah przez ostatnie cztery lata z rzędu było najpopularniejszym imieniem dla chłopców.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Drugim najpopularniejszym imieniem dla dziewcząt była Charlotte, a za nią Amelia, Emma i Sophia.

Liam zajął drugie miejsce w 2022 r., a za nim plasowali się Oliver i Theodore, którzy w tym roku przesunęli się o dwa miejsca w górę.

Inne popularne imiona chłopców to Jack, Benjamin, Lucas, William, Ethan i Leo. W zeszłym roku do pierwszej dziesiątki chłopców nie wkradło się żadne nowe imię.

W 2022 r. na liście dziewcząt znalazły się dwa nowe imiona, w tym Lily, która zajęła dziewiąte miejsce pod względem popularności, i Chloe, która wraz z Islą zajęła ósme miejsce. Ava, Evelyn i Mia również znalazły się w pierwszej dziesiątce.