Temu dostępna jest w Kanadzie od roku i obecnie przyciąga zmęczonych inflacją łowców prawdziwych okazji do zakupów online.

Towary po dużych przecenach w chińskiej aplikacji do zakupów online i na stronie internetowej Temu są główną atrakcją dla wielu kupujących. Niektórzy przyznają, że internetowy rynek Temu jest tak uzależniający, że nie mogą się powstrzymać od wydawania kolejnych pieniędzy. To bardzo uzależnia, mimo że ceny są niewiarygodnie niskie – brzmią komentarze.

Sprzedając wszystko, od sprzętu AGD i ubrań po zabawki i artykuły gospodarstwa domowego, chiński rynek internetowy reklamuje się jako miejsce, w którym można „robić zakupy jak miliarder”. Temu z siedzibą w Bostonie, będące własnością PDD Holdings Inc., zostało wprowadzone na rynek w Kanadzie w lutym 2023 r. i w Stanach Zjednoczonych we wrześniu 2022 r.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Od czasu ekspansji Temu na ponad 40 krajów stała się jedną z najpopularniejszych aplikacji w Apple i Google Play, a także najczęściej pobieraną bezpłatną aplikacją Apple w USA w 2023 r.

Konkurencja ze strony Temu powoduje coraz częstszą krytykę polityków i związkowców, pojawiają się pytania związane z cyberbezpieczeństwem i prywatnością  oraz  potencjalnie nieetycznymi  praktykami biznesowymi .

Dowody na powiązania Temu z pracą przymusową są niejednoznaczne, ale istnieje „prawdopodobny ryzyko”, ponieważ niektórzy dostawcy znajdują się w Xinjiang, i według Publican, platformy weryfikacji łańcucha dostaw należącej do Ultra Information Solutions z Tel Awiwu mogą wykorzystywać pracę przymusową.

Ponadto Kanada wyraziła obawy w związku z doniesieniami stwierdzającymi, że Chiny naruszają prawa człowieka Ujgurów i innych muzułmańskich mniejszości etnicznych w regionie Xinjiangu ze względu na ich religię i pochodzenie etniczne, na przykład poprzez pracę przymusową, tortury i inne formy złego traktowania.

Temu nazywa te zarzuty „całkowicie bezpodstawnymi”.

Temu zawdzięcza swoje konkurencyjne ceny głównie „usprawnionemu łańcuchowi dostaw”, eliminując pośredników w celu zwiększenia wydajności operacji, i twierdzi, że koncentruje się na oferowaniu szerokiej gamy „produktów wysokiej jakości po przystępnych cenach”.

Linda Romain, emerytka z Victorii, twierdzi, że kupuje w Temu więcej niż w Amazonie ze względu na „głównie świetne ceny, szeroki wybór, szybką bezpłatną wysyłkę i bezproblemowe zwroty”.

Tymczasem niezależne firmy kanadyjskie postrzegają każdego internetowego giganta jako zagrożenie. Mniejszym firmom trudniej jest konkurować ze sprzedawcami internetowymi, którzy wysyłają towary z zagranicy po znacznie niższych cenach i często nie przestrzegają kanadyjskich podatków, ceł i innych przepisów, ponieważ są one trudne do wyegzekwowania ze względu na dużą liczbę produktów – powiedział. .

Kelly dodał, że główną frustracją dla niezależnych firm jest trend kiedy klient odwiedza małą firmę, wypróbowuje produkt i zadaje pracownikom pytania na jego temat z zamiarem zakupu  online z zagranicy, aby zaoszczędzić kilka dolarów.