Władze miasta Toronto  pracują nad poprawieniem literówek znalezionych na oznakowaniu ścieżek rowerowych zainstalowanych zaledwie w zeszłym miesiącu, w tym w dwóch z błędną pisownią Lake Shore Trail.

Jeden z napisów, który zauważono na Leslie Street, został opublikowany na Facebooku i brzmiał „Lake Shore Trial”. Kolejną literówkę znaleziono na znaku przy Eastern Avenue, na którym widniała nazwa popularnej ścieżki rowerowej w Toronto „Lake Share Trail”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Trzeci znak, o którym mowa w artykule opublikowanym przez „Toronto Star”, wskazywał odległość od alei Danforth i Greenwood do „Downton”.

Miasto poinformowało, że w grudniu pomyślnie zainstalowano ponad 500 znaków drogowych dla rowerzystów i zauważyło, że błędy zdarzają się „rzadko”.

Miasto nie ujawniło, ile będzie kosztować naprawa znaków, ale stwierdziło, że koszty z tym związane są „nieznaczne”.

Personel dodał, że błąd był wynikiem „błędu ludzkiego w procesie korekty”.

„Aktywnie przeglądamy i ulepszamy nasze wewnętrzne protokoły, aby mieć pewność, że istnieje solidniejszy system wychwytujący takie błędy przed zainstalowaniem znaków”.

W środę rano były burmistrz Toronto John Tory pytał, w jaki sposób literówki mogły przedostać się przez tak wiele warstw zatwierdzania ile działa w mieście. „To bardziej niż cokolwiek innego zmniejsza zaufanie ludzi do rządu”.