Związek zawodowy PSAC poinformował, że od poniedziałku prawie 500 pracowników cywilnych w bazach wojskowych w Ontario i Quebecu rozpocznie strajk.

Związek twierdzi, że pracownicy Non-Public Funds, odrębnej agencji w federalnej służbie publicznej, która wspiera członków kanadyjskich sił zbrojnych, domagają się godziwych wynagrodzeń  i większego bezpieczeństwa pracy.

Pracownicy baz Kanadyjskich Sił Zbrojnych w Ottawie, Petawawie, Kingston, Valcartier, Montreal St-Jean i Bagotville planują wziąć udział w pikietach po zerwaniu rozmów w sprawie kontraktu.

Związek twierdzi, że pracownicy Non-Public Funds otrzymują znacznie niższe wynagrodzenie niż pracownicy wykonujący podobne prace w podstawowej federalnej służbie publicznej, a od 2022 r. pozostają bez umowy.

Pracownicy zapewniają żołnierzom i weteranom usługi w zakresie wyżywienia, rekreacji, społeczności i planowania finansowego.

Związek stwierdził, że poszukuje między innymi godziwej, spójnej krajowej skali wynagrodzeń i większej liczby świadczeń dla pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin.