Vivek Ramaswamy , zamożny przedsiębiorca i kandydujący na urząd prezydenta po raz pierwszy, zawiesił swoje  starania o nominację Republikanów na prezydenta po miesiącach zmagań o zdobycie znaczącej pozycji, co jeszcze bardziej zawęża pole zdominowane przez Donalda Trumpa .

Ramaswamy, który według przewidywań zajmie czwarte miejsce wyborach w Iowa, zorganizował konferencję prasową w hotelu w Des Moines po tym, jak Trump został ogłoszony   zwycięzcą.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Trump uzyskał pierwsze miejsce, zdobywając 50 procent głosów , po czym nastąpił zacięty wyścig o drugie miejsce, w którym zwyciężył gubernator Florydy Ron DeSantis , a trzecie miejsce zajęła była ambasador ONZ Nikki Haley .

Mający 38 lat Ramaswamy był najmłodszym kandydatem. Początkowo zyskał pewną popularność w kręgach GOP dzięki temu, że występował przeciwko wokizmowi w obronie zdrowego rozsądku i  zasad demokracji w Ameryce. .

Jako przedsiębiorca, który zbił fortunę na biotechnologii i farmaceutyce, Ramaswamy zwrócił na siebie uwagę  dzięki swojej książce „Woke, Inc.: Inside Corporate America’s Social Justice Scam”, w której krytykował  ruchy na rzecz środowiska,  i DEI jako nieskuteczne i obłudny  Poglądy te przyniosły mu uznanie ze strony niektórych z najpopularniejszych konserwatywnych głosów w kraju, w tym   Tuckera Carlsona.

Choć niektórzy prawicowi komentatorzy wychwalali Ramaswamy’ego, jego kampania miała problemy w sondażach. Pod koniec 2023 r. uzyskiwał jednocyfrowe poparcie procentowe w kluczowych stanach,  daleko za Trumpem, wyraźnym liderem sondaży

Ramaswamy obiecał  że zamknie Departament Edukacji , Federalne Biuro Śledcze, Urząd Skarbowy i inne agencje rządowe. Chciał także ograniczyć władzę Rezerwy Federalnej i wysłać wojska amerykańskie na granicę z Meksykiem.

Ustępując Ramaswamy poparł Trumpa.