Właściciel “X” i zwolennik wolności słowa Elon Musk określił lewicową najbardziej poczytną kanadyjską gazetę Toronto Star mianem kanadyjskiej “Prawdy”.

Musk skomentował w ten sposób informację, że gazeta zamierza uderzyć w lidera Partii Konserwatywnej Pierre Poilievrea artykułem o nim samym i jego rodzinie

„Toronto Star” stało się kanadyjską „Prawdą” – oznajmił Musk , odnosząc się do tytułu oficjalnego organu Związku Radzieckiego.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Komentarze Muska pojawiły się po tym, jak Poilievre oskarżył „ Toronto Star” o planowanie napisania o nim „atakującego tekstu”, najwyraźniej w celu oskarżenia Poilievre’a o lekkomyślne wydatki.

„The Toronto Star próbuje napisać hitowy artykuł o tym, że moja żona kilka lat temu kupiła mały basen za 300 dolarów, za który sami zapłaciliśmy i go postawiliśmy” – napisał Poilievre na “X”.

„Atakują nas za to, że służby zainstalowały płot ochronny w Stornoway, (oficjalnej siedzibie lidera opozycji) aby chronić nasze dzieci po tym jak wysunięto groźbach wobec mojej rodziny” – dodał.

„To absurdalny atak” – oświadczył Poilievre.

Artykuł „Toronto Star” , o którym mowa, został opublikowany 10 lutego i opisuje nowe ogrodzenie, które zainstalowano w Stornoway. Według artykułu nowe ogrodzenie kosztowało 15 817 dolarów i zostało zbudowane w odpowiedzi na „poważne obawy” dotyczące bezpieczeństwa.

Gdyby jednak Toronto Star portal próbował porównać płot za 15 817 dolarów z wydatkami Trudeau, to okaże się, że ten ostatni obciążył podatników kwotą pół miliona za zorganizowanie wyjazdowej narady na temat… rządu na temat „przystępności cenowej”.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy „ Toronto Star” atakuje Poilievre’a , jednak wsparcie tej gazety dla Trudeau nie powinno być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę otrzymywane od państwa dotacje.

Media głównego nurtu w Kanadzie otrzymały już ogromne wypłaty federalne, a wzrosły one prawie dwukrotnie po tym, jak Trudeau ogłosił zwiększone wypłaty dla tradycyjnych mediów przed wyborami w 2025 roku.

Wydaje się, że większość Kanadyjczyków wydaje się zgadzać z Muskiem, ponieważ z ostatnich sondaży wynika , że ​​tylko jedna trzecia Kanadyjczyków uważa media głównego nurtu za godne zaufania.

za lifesite news