– Wywiad polski i amerykański przygotowują zakrojoną na szeroką skalę prowokację przeciwko ludności cywilnej Polski, za którą obwinią Rosję i Białoruś – poinformował Alaksander Łukaszenko podczas spotkania z kierownictwem organów państwowych i ogłosił listę rzekomych zagrożeń dla bezpieczeństwa wewnętrznego kraju.

Łukaszenko stwierdził, że w najbliższym czasie państwowe służby muszą być przygotowane na szereg działań destabilizujących jego władzę.

– Znamy wszystkie scenariusze różnego rodzaju prowokacji. Prowadzenie ekstremistycznych działań z udziałem bojowników znajdujących się na terytorium Ukrainy, Polski i Litwy. Informacje uzyskane są przez wywiad i natychmiast będziemy je upubliczniać w miarę możliwości – uznał.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

 – Kolejna operacja, informację cytuję dosłownie i jest to ważne dla Polaków. Wywiad polski i amerykański przygotowują zakrojoną na szeroką skalę prowokację przeciwko ludności cywilnej Polski, za którą obwinią Rosję i Białoruś – dodał.

Polskie władze od dawna przygotowują się do przeprowadzenia politycznego przewrotu w Białorusi.  – Nie będą w stanie przeprowadzić zbrojnej inwazji. Śledzimy ten proces, widzimy ich podejście do przywódców na Białorusi zarówno w sferze wojskowej, jak i cywilnej – powiedział Łukaszenka.

Po “po bratersku ostrzegł Polaków, żeby byli ostrożni, ponieważ II wojna światowa rozpoczęła się właśnie od działań prowokacyjnych”. – Chcą nas wciągnąć w tę wojnę na haczyk lub oszustwo. Mamy tajne informacje w naszych rękach. Wiemy dokładnie, co myśli na ten temat szef sztabu generalnego jednego z czołowych krajów członkowskich NATO (…) Polacy krzyczą: “Wojna w Ukrainie daje szanse na zmianę białoruskiego reżimu”. Mówią to do naszych uciekinierów. To jest cytat. – dodał – Już o tym mówiłem, ale powtórzę jeszcze raz. W Europie wierzą, że dosłownie w wyniku tej wojny, nastąpią zmiany terytorialne. Polska ma prawa do części współczesnej Białorusi, a ta demokratyczna Białoruś powinna otrzymać w ramach rekompensaty część terytorium pokonanej Rosji. Oto cała strategia (…) To jest ich strategia, zadać Białorusi i Rosji globalną klęskę, a potem zająć się terytoriami – podsumował.

za https://www.polsatnews.pl/